چندتا سوال دارم

ارسال سفارش‌ها

 

- هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه حمل در تهران رایگان و در شهرستان ها مطابق تعرفه شرکت پست است

تذکر: در صورتی که کالای سفارش داده شده در هنگام تحویل مورد پسند واقع نشده و یا سایز مناسب نباشد خریدار متحمل پرداخت هزینه ارسال کالا میباشد.

 

- زمان ارسال و دریافت کالا چگونه است؟

ارسال مرسولات  طبق صف سفارشات به ترتیب ارسال میشوند ولی عمدتا در تهران از 48 ساعت تجاوز نمیکند ، برای ارسال شهرستان ها طبق ترتیب، تحویل اداره پست شده و زمان ارسال تابع برنامه ریزی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است که معمولا مرسولات در دورترین نقطه جغرافیای بیش از 3روز به طول نمی انجامد.


-می‏‌توانید کالایی را که سفارش داده‌‏اید با مراجعه به  فروشگاه و یا مزون بُرنُس مُد به صورت حضوری تحویل بگیرید؟

خیر ، سفارشات آنلاین صرفا به صورت تحویل در محل قابل دریافت هستند

 

-شهر های اطراف تهران هم شامل ارسال رایگان میشوند؟

خیر ، ارسال رایگان صرفا شامل مناطق مسکونی شهر تهران بوده و دیگر شهر های استان تهران و مناطق جاده بهشت زهرا، باقرشهر، واوان، پالایشگاه ، نیروگاه برق، قیامدشت، شهرک صنعتی عباس آباد در محدوده تحویل رایگان  بُرنُس مُد نیستند.

 

-سفارش‌ها چه زمانی به پست تحویل داده می‌شود؟

همه سفارش‌‏ها پس از طی مراحل پردازش و به ترتیب سفارش ، به طور روزانه تحویل واحد پستی مستقر در محل پردازش سفارش‌های بُرنُس مُد می‏‌شوند.

 

خدمات پس از فروش

 

- اگر کالای ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در سایت دیده ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟

بُرنُس مُد همواره تمام تلاش خود را میکند که هیچ مغایرتی در کالای نمایش داده شده و کالای ارسالی وجود نداشته باشد ولی در صورتی که کالایی که برای مشتری ارسال میشود با اطلاعات اعلامی در سایت مغایرت داشته باشد ، مشتری می بایست با قرار دادن کالا در حالت اولیه و تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بُرنُس مُد این موضوع را اطلاع داده تا مسئولان حمل و نقل شرکت کالا را تحویل گرفته و به واحد بررسی تحویل دهند تا پس از تایید کارشناسان مبنی بر مغایرت اطلاعات اعلامی در سایت و کالای تحویل داده شده و عدم استفاده کالا توسط خریدار، وجه کالا به حساب ایشان مسترد یا در صورت تمایل وی کالای جایگزین ارسال شود.

 

-اگر کالای که خریداری کرده‌‏اید، ایراد فنی یا آسیب دیدگی داشت، چه اقدامی باید انجام دهید؟

به دلیل نوع کالای ارسالی و نحوه استفاده عموم جامعه ، در هنگام تحویل کالا فرصتی برای بررسی کالا و پرو در نظر گرفته شده که در این زمان کارشناس تحویل کالا منتظر می ماند تا مشتری لباس را بررسی و پرو کند و در صورت وجود ایراد یا سایز نبودن کالا را تحویل گرفته و باز میگرداند و فقط در صورت سایز نبودن مشتری متحمل پرداخت هزینه پیک ارسال می شود.

تذکر1: بررسی لباس باید قبل از پرو کردن و در حضور کارشناس تحویل انجام گیرد.

تذکر2: در صورتی که موجودی کالای مرجوع شده به اتمام رسیده باشد، پس از تماس کارشناسان با خریدار و هماهنگی، مبلغ سفارش به حساب وی واریز خواهد شد .