پیشنهاد برنس

با کفش های پاشنه بلند پرواز کنید

یکی از دوراهی های همیشگی که بسیاری از زنان هنگام بیرون رفتن با آن مواجه می‌‌شوند این است که آیا بهتر است با پوشیدن کفش‌‌های پاشنه بلند برای یک مراسم، پاهایشان را کشیده تر نشان دهند، یا در پایان شب پاهایشان احساس راحتی کنند؟ کفش پاشنه بلند در اصل، به اسب‌ سواران و جنگجویان و توانایی آن‌‌ها در محکم نشستن روی زین برمی‌‌گردد ولی این کفش ها خیلی زود به ویژه میان درباریان و پادشاهان تبدیل به مد شد.

نخستین نمونه ثبت شده زنی که یک کفش پاشنه بلند پوشید، کاترین د مدیچی در سده 16ام بود. قد او 150 سانتی‌متر بود و گفته شده است که او می‌‌خواست در جشن عروسی‌اش بلندتر دیده شود.

همه ما می‌‌دانیم که کفش‌‌های پاشنه‌ بلند برای بدن ما خوب نیستند و ممکن است مشکلاتی برای انگشتان پا، قوزک‌‌ها، زانوها، مفاصل ران و پشت و نیز ستون فقرات ایجاد کنند. ولی این مانع از آن نمی‌‌شود که خانم ها بتوانند جلوی خودشان را بگیرند که در مهمانی‌‌های رسمی و مراسم عروسی از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنند.

در ادامه نکاتی گفته می شود تا بتوانید مناسب ترین کفش های پاشنه بلند را انتخاب و خریداری کرده و کم ترین آسیب را به بدن خود وارد کنید.

در پایان روز خرید کنید

در پایان روز خرید کنید، زیرا در آن موقع، احتمالاً پاهایتان از شدت کار و فعالیت‌‌های روزمره ورم کرده‌‌اند. با خرید کفش زنانه در این موقع روز، خواهید فهمید که چه کفشی در کل اوقات روز مناسب شما است. مرتکب این اشتباه نشوید که کفش‌‌های پاشنه بلند را در صبح امتحان کنید، چون اگر آن‌‌ها آن قدر تنگ باشند که پاهایتان ورم کنند، پشیمان می‌‌شوید.

«در پایان روز خرید کنید، وقتی پاهایتان ورم کرده‌‌اند تا مطمئن شوید که پاشنه‌‌ها همیشه مناسب پاهایتان خواهند بود»

کفشی انتخاب کنید که سایز درست داشته باشد و مناسب پایتان باشد

 

 

همیشه ابتدا یک کفش را امتحان کنید تا ببینید که اندازه پایتان هست یا نه، و آیا در پایتان راحت است. وقتی کفشی را می‌‌خرید، شماره پایتان را دوباره بررسی کنید، زیرا گاهی ممکن است با افزایش چند کیلو به وزنتان کفشی با سایز بزرگ‌‌تر مناسب شما باشد.

«باید پایتان راحت در کفش‌ پاشنه بلند جا بگیرد و پایتان مستقیم واردش شود.»

کفش‌‌های پاشنه بلند شل هستند و شاید باعث شوند که پاهایتان بالا و پایین بلغزند و نتوانید تعادلتان را حفظ کنید. لازم به یادآوری نیست که این موجب صدمه‌‌هایی مانند خونریزی، تاول زدن و شکستن ناخن پا می‌‌شود.

پس به یاد داشته باشید که اگر کفش اندازه درستی نداشته باشد یا پا راحت در آن جا نشود، کفش را کنار بگذارید.

کفش پاشنه بلند را داخل مغازه امتحان کنید و بپوشید

کفش پاشنه بلند را بپوشید تا ببیند چه احساسی دارید. اگر احساس می‌‌کنید خیلی تنگ یاگشاد است یا به نحوی راحت نیست، احتمالاً با گذشت زمان راحت‌‌تر نمیشود. برای نمونه، اگر در مغازه، پشت کفش، پایتان را بزند، احتمالاً بعداً پایتان تاول خواهد زد. همچنین سعی کنید که در صورت امکان، روی سطوح مختلف داخل مغازه راه بروید. راه رفتن روی فرش در برابر راه رفتن روی سطح صاف تر، به شما نشان می‌‌دهد که بعداً چه موقعیت هایی در انتظارتان است. شما هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند باید احساس کنید که می‌‌توانید راحت و متعادل سر پا بایستید و قدم بردارید.

پیش از اینکه کفش پاشنه بلند خود را دربیاورید، در خانه قدم بزنید

می‌‌توانید با راه رفتن با در خانه کفش پاشنه بلند جدید خود را امتحان کنید. متوجه خواهید شد که کفش‌‌های پاشنه بلند موجب می‌‌شوند که کوتاه‌‌تر قدم بزنید. این طبیعی است. پاشنه هرچه بلندتر باشد، گام‌‌های شما کوتاه‌‌تر خواهند بود. سعی نکنید که گام بلند بردارید، انگار که کفش کتانی به پا دارید. قدم زدن با کفش های جدیدتان در خانه باعث می شود تا کفش به فرم پاهایتان نزدیک شود و از مشکلات احتمالی در آینده و در مراسم مختلف جلوگیری شود.

کف ضخیم و فنری

پوشیدن کفش پاشنه بلند فشار بیش‌‌تری به قسمت زیر انگشتان پایتان وارد می‌‌کند. نگاه کنید که کفی آن ارتجاعی باشد و به اندازه کافی در آن ناحیه لایه‌‌گذاری شده باشند، زیرا این موجب می‌‌شود که روز راحت‌‌تری با کفش های جدیدتان داشته باشید. کفش پاشنه بلند دارای لایه‌گذاری و انعطاف پذیر تکیه‌گاهی بهتری برای شما است، بسیار راحت‌‌تر است و می‌‌توان آن را در همه مواقع پوشید.

دنبال پاشنه‌‌های چرمی و چرمی جیر باشید

 

 

کفش های پاشنه بلند از جنس چرم طبیعی در نهایت میتواند انتخاب بهتری برای شما باشد. اگر روی کفش های پاشنه بلند از جنس چرم واقعی سرمایه‌گذاری می‌‌کنید، در پیاده‌روی طولانی برای پاهای شما بهتر خواهد بود. کفش‌‌های پاشنه بلند از جنس چرم یا چرم جیر (یا ترکیبی از هر دو) انعطاف‌پذیرتر هستند و به آسانی با شکل پاهای شما سازگار می‌‌شوند. این مانع از آن هم می‌‌شود که پاهایتان ساییده شوند و آسیب ببینند.

جایگیری و ضخامت پاشنه

 

 

هنگام خرید کفش زنانه بررسی کنید که پاشنه در کجا قرار دارد. اگر خیلی عقب رفته است، تکیه‌گاه مورد نیاز را فراهم نمی‌‌کند. پاشنه باید درست زیر پاشنه پای شما باشد. هر چه پاشنه ضخیم‌‌تر باشد، از بدن شما بیش‌‌تر پشتیبانی می‌‌کند، برای توزیع وزن شما بهتر است و قوزک پایتان کم‌‌تر در معرض خطر رگ به رگ شدن قرار می‌‌گیرد. هرچه پاشنه‌‌ها عریض‌‌تر باشند، ثبات بهتری دارند.

ارتفاع پاشنه

 

 

راه رفتن با پاشنه‌‌های بلند میان 5 تا 7 ساتیمتری از همه راحت‌‌تر است. پاشنه‌‌هایی که ارتفاع زیادی دارند به قسمت پایینی پشت، زانوها و قوزک پا فشار وارد کرده و تعادل خوبی ایجاد نمی‌‌کنند. البته ارتفاعی را برای پاشنه انتخاب کنید که با آن راحت‌‌تر هستید. ارتفاع‌‌های زیادی وجود دارند که از میان آن‌‌ها می توانید انتخاب کنید.

• پاشنه‌‌های به اصطلاح «گربه‌ای» میان 3 تا 5 سانتیمتر ارتفاع دارند و انتخابی مناسب برای انجام کارهای روزمره هستند.

• ارتفاع پاشنه کلاسیک 7 تا 8 سانتی‌متر است و انتخابی عمومی برای کار است.

• پاشنه 10 سانتی‌متری انتخابی برازنده برای پس از کار و فعالیت‌‌های آخر هفته مانند رفتن به مهمانی‌‌های رسمی شام هستند.

• پاشنه‌‌هایی که 12 تا 16 سانتی‌متر ارتفاع دارند، راحت نیستند و راه رفتن با آن‌‌ها آسان نیست. اگر تنها دنبال این پاشنه‌‌ها هستید، انتظار نداشته باشید بتوانید با آن‌‌ها مسافتی طولانی راه بروید.

 

اگر به رویدادی می‌‌روید که آنجا تنها از ماشین پیاده می‌‌شوید و به یک زوج از دوستانتان سلامی می‌‌کنید و بقیه شب را می‌‌نشینید، شاید بهتر باشد که کفش‌‌های پاشنه باریک را با کفش‌‌های پاشنه تخت عوض کنید. ولی اگر کل شب مشغول رقص می‌‌شوید، یا اگر می‌‌خواهید جایی بروید که مدت زیادی را به حالت ایستاده می گذرانید، کفش‌‌هایی با پاشنه های پهن و یا یکسره مناسب شما خواهند بود با این انتخاب نه تنها احساس راحتی می‌‌کنید، بلکه تلوتلو نمی‌‌خورید و هنگام پایین رفتن از پله‌‌ها، در معرض خطر افتادن قرار نمی‌‌گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید